Święto Pułkowe O.S.3P.U.Ś. – 2024

W dniu 14 czerwca obchodziliśmy kolejne Święto Pułkowe w 105. rocznicę zajęcia Łohiszyna w 1919 roku przez Pułk 3. Ułanów „Dzieci Warszawy.
W tym roku stowarzyszenie Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich zorganizowało je w dniu 29 czerwca w miejscowości Suszec.
Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną w czasie której przyjęto 4 osoby na staż kandydacki a trzem ułanom nadano prawo do noszenia barw pułkowych. Jednego z naszych kawalerzystów mianowano na wyższy stopień kawalerii ochotniczej. Zostały także wręczone Znaki Szwadronowe oraz Medale Zasługi Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich.
Wszystkim nominowanym, mianowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy !!!

Po odtańczeniu tradycyjnego poloneza rozpoczęła się część biesiadna którą urozmaicił koncert pieśni patriotycznych i kawaleryjskich w wykonaniu członków Szwadronu Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy.
Oczywiście punktualnie o północy wznieśliśmy toast „za zdrowie konia” i nie obyło się bez odśpiewania tradycyjnych żurawiejek.
Wspaniała zabawa trwała do samego rana …

Chcielibyśmy podziękować za przybycie na nasze Święto Pułkowe wszystkim zaproszonym gościom a w szczególności przedstawicielom zaprzyjaźnionych z nami stowarzyszeń kawaleryjskich.

Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich pragnie przypomnieć w dniu Święta Pułkowego wszystkich oficerów, podoficerów i ułanów:
– Pułku 3. Ułanów Księstwa Warszawskiego,
– Pułku 3. Ułanów Królewstwa Polskiego,
– Pułku 3. Ułanów I Korpusu Polskiego na Wschodzie,
– Pułku 3 Ułanów „Dzieci Warszawy”,
– 3 Pułku Ułanów Śląskich i ich kontynuatorów w strukturach armii    podziemnej jak i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

                              Pułk 3 Ułanów niech żyje !!!

Autor posta:       Leszek Kasiarz