Sala Historii w Jastrzębiu Zdroju

W trakcie obchodów 86. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się uroczyste otwarcie nowej Sali Historycznej „Jastrzębski Wrzesień 1939”. Na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Jastrzębski Wrzesień 1939 pana Andrzeja Sierszulskiego będącego jednocześnie członkiem Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich, w dniu 5 września odwiedziliśmy to ciekawe miejsce związane z historią naszego pułku, a w szczególności 3. szwadronu stacjonującego w Koszarach w Pszczynie. W trakcie prelekcji poświęconej powstaniu tej placówki muzealno-dydaktycznej otrzymaliśmy ozdobne podziękowanie za pomoc w realizacji jego zadań statutowych. Wspólnie zwiedziliśmy wystawione zbiory polskiego wyposażenia, umundurowania i uzbrojenia kawaleryjskiego wśród których nie zabrakło bardzo ciekawej dokumentacji. Stowarzyszenie w sali tej organizuje na codzień prelekcje, wykłady, wystawy, oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
W imieniu stowarzyszenia Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich dziękujemy bardzo za zaproszenie i pyszny poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Jastrzębski Wrzesień 1939.

Autor posta: Leszek Kasiarz